Зареєструйтесь на нашому сайті, щоб отримати додаткові можливості!

Дякуємо за реєстрацію!

Авторизация

УНІКАЛЬНІ ФОРМУЛИ З САМОПІЗНАННЯ

 Северинчук Людмила Анатольевна

Одним з напрямків діяльності Черкаської міської громадської організації «Ліга культури» є проведення практичних занять «Основи ментальної культури» (проводить Тетяна Черкашина, професор кафедри педагогіки, психології та освітнього менеджменту КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», доктор педагогічних наук). Практичні заняття присвячені поглибленому вивченню системи самопізнання, викладеної у філософській праці Емми Піньковської «Спаси і збережи», що складається з 3-х томів: «Хто ти?», «Егологія», «Детектор лестощів».

На практичному занятті, яке відбулося 20 квітня 2022 року в режимі онлайн, було розглянуто главу «Унікальні формули», що є заключною у книзі Емми Піньковської «Детектор лестощів» [1]. Члени Черкаської міської громадської організації «Ліга культури», які взяли участь в обговоренні,підсумували щодо власних досягнень у самопізнанні, пригадали формули, які дозволяють системно здійснювати самопізнання, впроваджувати отримані знання на практиці, набуваючи особистісно-професійного досвіду у будь-якому напрямку докладання своїх сил.

Серед формул, які містить система самопізнання автора Емми Піньковської, наступні:

 • «Юпітере, ти сердишся, значить, ти не правий!»;
 • Ображаються на правду про себе;
 • Усе мине, і це теж;
 • Знайди в іншому п’ять-сім позитивних якостей;
 • Збільшуй все добре в іншому у десять разів, погане зменшуй удвічі, а у собі – навпаки;
 • По причинам і наслідки (закон карми, закон любові і пощади);
 • Міра у бажаннях, самовладання в емоціях, позитивне, логічне, конструктивне мислення;
 • Аналіз «після події», «під час події», «до події», «без події»;
 • Ти і закон, ти до закону, ти з законом, ти в законі, закон з тобою, закон в тобі, закон через тебе («закон» тут розглядається і як сформованість позитивних рис, зокрема, миролюбність, правдивість, вдячність, відповідальність тощо);
 • Вибір головного: доцільно за змістом, сумірно з наявними ресурсами, необхідно за часом та місцем виконання та ін.

Ці унікальні формули допомагають об’єктивувати самооцінку, виявляти та трансформувати свої неповноцінні якості у позитивні, підвищувати свій рівень ментального, емоційно-вольового імунітету, формувати мислення «від добра», і тим самим зберігати та зміцнювати здоров’я, підвищувати свій професійний рівень, покращувати стосунки з оточенням, самостійно та ефективно вирішувати повсякденні проблеми.

Література

 1. Пиньковская Э.А. Серия книг «Спаси и сохрани». Том 3. «Детектор лести». Черкассы : Издатель Чабаненко Ю. А., 2013. 436 с. + 3 таблицы.

Додати коментар

Захисний код
Оновити