Зареєструйтесь на нашому сайті, щоб отримати додаткові можливості!

Дякуємо за реєстрацію!

Авторизация

Семінар "Культура духовного здоров'я"

Семінар "Культура духовного здоров'я" - уникальне явище в культурному житті нашої країни. Як постійно діючий він проходить у двох місцях України - Черкасах (организатор - Черкаська міська общественная организация "Лига культуры" http://sops.com.ua/) і Білій Церкві (организатор - БМГО "Товариство культури "Світло"), та з його ідеями знайомі і жителі Фастова, Ржищева, Обухова, Сміли, Житомира, Кривого Рогу, Дніпра, Житомиру, інших населених пунктів.

Чому ми, активні слухачі й учасники, називаємо семінар унікальним? Унікальний (тлумачний словник С. Ожегова) - єдиний в своєму роді, неповторний. Неповторність семинару полягає перш за все в ідеї, яку він пропагує - у системі пізнання людиною самої себе, в його спрямованості на індивіуалізований розвиток, розвиток психофізичного ресурсу особистості, на формування й укріплення ментального імунітету людини (© термін "ментальний імунітет" введений Піньковською Еммою Анатоліївною, джерело: Пиньковская Э. А. Кто ты? / Серия книг Спаси и сохрани. Том 1. - Черкассы : Издатель Чабаненко Ю. А., 2011. - С. 439-442, 730).

Ведуча семінару - Піньковська Емма Анатоліївна, лікар, письменник, автор системи самопізнання, яку викладено у філософській праці "Спаси і збережи" і цілому ряді художніх видань (див. розділ "Бібліотека самопізнання").

У Білій Церкві семінар проходить з 2005 року і нараховує вже більше 30 п'ятиденних зустрічей, під час яких проходить ритмічне, поступове і поступеневе просування нас, слухачів, сходами самопізнання і самовдосконалення. З кожною новою зустріччю це просування стає більш захоплюючим, але водночас більш відповіданим і працеємним. Адже "нелегкая эта работа, - якк писав К. І. Чуковський, - из болота тащить бегемота"... Яке болото мається на увазі? Болото власних немиролюбності, неправдивості, невдячності, безвідповідальності, сумнівів і страхів, гордовитості, лінощі. Саме з цього "болота" ми і вчимося на семінарських заняттях самі себе, як барон Мюнхгаузен, витягнути, підняти, зробити більш гідною. 

Практичними результатами семинару стали покращення стану здоров'я слухачів, позбавлення від шкідливих звичок, підвищення особистої і соціальної активності, гармонізація міжособистих взаємин, інтенсифікація професійного розвитку.

Невід'ємним складником семінару "Культура духовного здоров'я" є практичні заняття, які проводяться з вересня до червня один раз на два тижні. Цель занятий - более глубокое изучение системы самопознания, изложенной в книгах Э. А. Пиньковской "Спаси и сохрани", обмен опытом применения принципов самопознания в повседневной жизни.

Пиньковская Э.А. О семинаре Культура духовного здоровья (19.10.2009):

О результативности практических занятий свидетельствуют отзывы участников:

     Практические занятия по книгам "Спаси и сохрани" помогают мне лучше понимать эти книги и те законы, которые в них описываются. Я стала спокойнее воспринимать действительность, видеть в действии законы духовного мира. Если я начинаю обижаться, то очень скоро себя останавливаю и уже даже "во время боя". Занятия помогают мне уменьшить собственные страх и гордыню. В жизни стала проявляться интуиция.

Маргарита Бублицкая, хирург

     Практические занятия дисциплинируют, систематизируют знания, вырабатывается определенный ритм. Они помогают в самооценке - не завышать её и не занижать, другими словами не впадать в крайности самоуничижения или же самолюбования. Видишь, что и у других бывают спады и подъёмы, пример других может вдохновить, ободрить. На занятиях кто-то может что-то подсказать нужное в данный момент, что осознав и применив к своей жизненной ситуации, помогает ее успешно разрешить. На занятии кто-то может и "отзеркалить" тебя в негативных качествах и это тоже сигнал: над чем сейчас работать. И в целом - приятно быть в среде единомышленников, поделится опытом и возможно быть кому-то полезным.

Любовь Иваницкая, программист

Приглашаем всех, кому созвучны идеи семинара, к его работе. Для того, чтобы узнать, когда будет ближайший семинар, практическое занятие в городах Белая Церковь и Черкассы, пишите в разделе Контакты.