Зареєструйтесь на нашому сайті, щоб отримати додаткові можливості!

Дякуємо за реєстрацію!

Авторизация

ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ МАМІ

Кириленко Катерина Вікторівна,

слухач семінару "Культура духовного здоров'я", м. Фастів

Моя розповідь на знак подяки, поваги, любові до найдорожчої мені людини, моєї  мами – Поліщук (Подолян) Тетяни Омелянівни, може бути сприйнята кимось як не зовсім об'єктивна, але всі наведені нижче факти відповідають дійсності.

На сьогоднішній день моя мама має 88 років. Чим звичайна, проста, сільська жінка може вразити у такому віці? Щоб розкрити сьогоднішній стан душі моєї рідної людини, повернуся в минуле і наведу  біографічні дані.

Народилася мама третьою дитиною у восьмидітної родині. Мамина мама, моя бабуся, була  надзвичайно інтелігентною. Я її пам’ятаю. Не дивлячись на те, що днями вона дуже багато працювала, ночами  читала. Мій дід загинув на війні.

Мама разом із сім'єю пережила голод тридцятих років, війну. А голод, який був після війни, діти і вся сім'я пережили дякуючи Богу і моїй мамі. Уточнюю: мама народилася дуже міцною, фізично сильною дитиною з багатьма талантами. Була надзвичайно гімнастичною, гнучкою. Малювала дуже пристойно. Не зовсім досконало, але писала вірші. Вишивала, в'язала, шила одяг. Все це – при освіті 4 класи.

Все життя мамуся дуже важко працювала фізично. Ще дитиною, носила на другий  поверх комори мішки з зерном по 50 кг. Щодня з роботи приносила, як вона говорила: «трохи зерна в рукавичці». Його мололи і варили у казані куліш  на всіх.

У мами був святковий одяг, який завжди служив дуже довго, берігся. Це була необхідність, щоб виглядати достойно і охайно за потребою. А щоб тратити на себе заради чогось іншого – такого не було. Все життя працювала, трудилася на користь інших, раділа життю.

Тепер мама вступила в доволі зрілий вік.  Якщо порівняти її поведінку із поведінкою  інших людей у цьому віці сьогодні, то вона багато чім відрізняється. Мама завжди врівноважена. Ніколи і ні до кого немає претензій, розуміє  поведінку і вчинки інших. Помітно, що всі, хто знаходяться поряд з мамою, хочуть виглядати кращими, добрішими, поміркованішими, врівноваженішими.

Незважаючи на те, що фізичне здоров'я  у 88 років вже слабше, її моральний дух – дуже міцний.

До сьогоднішнього дня наша матуся зберігає єдине бажання – повсякдень робити щось приємне іншим. 

9e1ccd8e3e9311cce20fb2eabc8u kartiny panno umayalsya kartina na staroj

Изображение взято: http://www.livemaster.ru/item/16642911-kartiny-i-panno-umayalsya-kartina-na-staroj-doske

Додати коментар

Захисний код
Оновити