Зареєструйтесь на нашому сайті, щоб отримати додаткові можливості!

Дякуємо за реєстрацію!

Авторизация

ПРО ПАТРІОТИЗМ І ПАТРІОТІВ

Панько Валерий Иванович

Моє розуміння патріотизму в цілому збігається з тим, що пишуть в словниках.

Патріотизм - відданість і любов до своєї Вітчизни, до свого народу, готовність до будь-яких жертв і подвигів в ім'я інтересів своєї Батьківщини.

Жертва - добровільна відмова на користь кого-небудь, чого-небудь.

Про різні форми та прояви патріотизму особливо не замислювався.

Зацікавила мене глава в книзі «Хто ти?» Е.А. Піньковської з назвою «Відчуй себе патріотом своєї країни» [1, с.81].

Здивував несподіваний підхід до прояву патріотизму.

«Принести в жертву хоча б частину негативних рис, які в міру вдумливого читання виявиш в собі.

Це так просто, підвладне всім. Але це і складно. Архіскладно! Інакше ми всі, люди, що живуть на планеті, були б вже без вад».

Поміркувавши і почитавши ще й політичний лікнеп автора, зрозумів і погодився з тим, що:

«Майбутнє країни залежить від твоєї праці в перебудові власного мислення з низького чи середнього рівня в наступний, більш високий. Відчути себе будівничим майбутнього можеш і ти, якщо патріот».

Виявилося, що лише носити вишиванку, співати хором, ходити строєм з правильними гаслами, прапорами і плакатами зовсім недостатньо.

Спекулювати на патріотичних почуттях співвітчизників і підміняти, спотворювати суть поняття патріотизму, думаю, злочинно і безвідповідально.

Очевидно, що починати треба з себе і подавати особистий приклад оточуючим.

Від того, що у нас – громадян – всередині в душі і розумі мало що поки змінюється, то і довгоочікуваних змін в країні не настає. Немає розуміння основних причин існуючих проблем і рушійних сил загальних світових процесів.

Три фундаментальні причини ("кити") сучасних проблем, гадаю це:

  1. Брак культури (системи цінностей) у всіх сферах життя;
  2. Безвідповідальність посадових та виборних осіб за свої дії чи бездіяльність;
  3. Брак системи в управлінні на всіх рівнях («керований хаос»).

Справжніх патріотів, готових пожертвувати своєю жадібністю, лицемірством, безвідповідальністю та ін. – замало ще.

Стає ясно, як резюмує автор, що не варто губитися і лякатися сенсу, закладеного у слові патріотизм, важливо особисте бажання стати іншим. [1, с. 82]

Література

  1. Пиньковская Э. А. Спаси и сохрани: в 3-х т. – Черкассы: Издатель Чабаненко Ю. А., 2011. – Т. 1: Кто ты? - 814 с. 

153040480 2841687082751968 313282764344917993 n

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити