Зареєструйтесь на нашому сайті, щоб отримати додаткові можливості!

Дякуємо за реєстрацію!

Авторизация

ПРО ПАТРІОТИЗМ І ПАТРІОТІВ

Панько Валерий Иванович

Моє розуміння патріотизму в цілому збігається з тим, що пишуть в словниках.

Патріотизм – відданість і любов до своєї Вітчизни, до свого народу, готовність до будь-яких жертв і подвигів в ім'я інтересів своєї Батьківщини.

Жертва – добровільна відмова на користь кого-небудь, чого-небудь.

Про різні форми та прояви патріотизму особливо не замислювався.

Зацікавила мене глава в книзі «Хто ти?» Е. А. Піньковської з назвою «Відчуй себе патріотом своєї країни» [1, с. 81].

Здивував несподіваний підхід до прояву патріотизму.

«Принести в жертву хоча б частину негативних рис, які в міру вдумливого читання виявиш в собі.

Це так просто, підвладне всім. Але це і складно. Архіскладно! Інакше ми всі, люди, що живуть на планеті, були б вже без вад».

Поміркувавши і почитавши ще й політичний лікнеп автора, у декількох статтях та у брошурі «Абетка виборця», зрозумів і погодився з тим, що: «Майбутнє країни залежить від твоєї праці в перебудові власного мислення з низького чи середнього рівня в наступний, більш високий. Відчути себе будівничим майбутнього можеш і ти, якщо патріот».

Чітко усвідомив що носити вишиванку, співати хором, ходити строєм з правильними гаслами, прапорами і плакатами зовсім недостатньо.

Щодо спекулювання на патріотичних почуттях співвітчизників і підміни, спотворення суті поняття патріотизму, думаю, це не тільки безвідповідально, але й злочинно.

Очевидно, що починати треба з себе і подавати особистий приклад оточуючим. Довгоочікувані зміни в країні відбудуться тоді, коли більшість громадян замислиться: а що там у мене всередині: в душі і розумі? Що мені потрібно змінити в собі? Без цього мало що зміниться, оскільки не буде розуміння основних причин існуючих проблем і рушійних сил загальних світових процесів.

На мою думку, три фундаментальні причини («кити») сучасних проблем це:

  1. Безвідповідальність посадових та виборних осіб за свої дії чи бездіяльність;
  2. Брак системи в управлінні на всіх рівнях («керований хаос»);
  3. Брак культури (руйнування системи цінностей) у всіх сферах життя.

Піньковська Е. А. відмічає, що без культури і позначення цінностей в людині важко відшукати відповідальність. А при наявності культури (ментальної, емоційної, в бажаннях і в пам'яті) і відповідальності (а ще й миролюбності, правдивості, вдячності) в людині, можна очікувати від такого патріота і створення системи з подолання «керованого хаосу», і впорядкування свідомості «патріотів» (які вміють поки що мислити лише просто і зручно для здійснення своїх бажань).

Справжніх патріотів, готових пожертвувати своєю жадібністю, лицемірством, безвідповідальністю, замало ще (свідомість у тих, хто отримує владу поки або у сплячому стані, або сп’яніла від уседозволеності, і чинить речі, які малозрозумілі простому народу).

Стає ясно, як резюмує автор, що не варто губитися і лякатися сенсу, закладеного у слові «патріотизм», важливо особисте бажання стати іншим [1, с. 82].

Література

1. Пиньковская Э. А. Кто ты? (серия книг «Спаси и сохрани») / Э. А. Пиньковская. – Черкассы : Издатель Чабаненко Ю. А., 2011. – 814

Додати коментар

Захисний код
Оновити