Зареєструйтесь на нашому сайті, щоб отримати додаткові можливості!

Дякуємо за реєстрацію!

Авторизация
   

АКЦІЯ «ПОДАРУНОК»

ВІД ТОВАРИСТВА ЖІНОК М. ФАСТОВА

Стаття вийшла друком у газеті «Перемога» № 44 від 18 жовтня 2012 року

Товариству жінок Фастова нещодавно виповнилося п'ятнадцять років. За півтора десятиліття цією громадською організацією, члени якої сповідують принципи духовності і прагнуть прищеплювати їх землякам, проведено 15 виставок, 5 науково-практичних конференцій «Культура духовного здоров'я», 282 лекції, 6 семінарів, 58 концертів, 72 літературні вечори, видано близько півсотні книг… Про те, який подарунок підготувало мешканцям Фастова Товариство жінок до свого 15-ліття, «Перемозі» розповіла його голова Емма Пінковська.

- Цього разу – не виставку, не концерт духовної музики, не літературно-музичний вечір. Словом, не те, до чого вже звикли фастівчани… Члени правління Товариства жінок Фастова одноголосно вирішили оголосити нинішній навчальний рік Роком створення нової культури спілкування в нашому місті й районі. І починати прищеплювати норму культурного фону вирішили з наймолодших – із першокласників. Адже поняття про добро і зло формує в дитині сім’я, а підживлює і зміцнює – школа. Сусіди ж і земляки мають допомагати сім'ї та школі ростити покоління мирних, справедливих і гуманних громадян.

- А що означає Ваш вислів «норма культурного фону»?

- Ця норма передбачає здатність людини не вживати алкоголь, не курити, обходитися без нецензурних висловів, не пробувати наркотиків. І – читати, читати, читати!

- Сучасним дітям важко встояти перед спокусами, складно утриматися від того, щоб не робити те, що робить більшість, і хоч раз не спробувати щось зі згаданих Вами чотирьох «не можна»…

- Звичайно ж, важко і складно. Але сучасна людина, яка мислить розумно, повинна з дитинства бути імунізована протистояти злу.

- І як швидко, на Вашу думку, можна цього добитися?

- Не зразу, звичайно, але якщо в нашому місті й районі виросте сто дітей, які чітко розпізнаватимуть, де добро, а де – зло, то вони, запевняю, зможуть змінити місто до кращого. А потім, може, і всю країну…

- У чому зміст акції «Подарунок», що її проводить Товариство жінок Фастова?

- Ми даруємо для вчителів у бібліотеку кожної школи підручник «Культура взаємин», авторами якого є академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Євтух та кандидат педагогічних наук Тетяна Черкашина. Цей підручник затверджений до впровадження Міністерством освіти, молоді та спорту України. А ще – підбірку моїх книг. Також – у всі шкільні бібліотеки.

- Досить дорогий подарунок… Ваша громадська організація має спонсорів?

- Головним спонсором у цій акції виступає член правління Товариства жінок Фастова Галина Григорівна Шматок. Зосередивши свою діяльність переважно на дитсадках та початкових класах міських шкіл, вона видає на власні гроші книги і дарує їх дітям. А потім – обговорює з ними ці книги. Цього року до свого ювілею за віком та до 50-ліття медичної діяльності Галина Григорівна вирішила зробити подарунок всім першокласникам Фастова і району – вручити персонально кожній дитині книгу «Невигадані історії». Як каже сама, поспішає робити добро людям…

- Ця книга, наскільки я знаю, двомовна.

- Так, вона видана українською і російською. Ми хочемо цим показати, що моральність не має національності. Тож неважливо, якою мовою людина прочитала книгу, в якій є позитивні приклади для наслідування.

- Яким чином проводиться акція «Подарунок»?

- У Фастові ми її практично завершили. Члени правління нашого товариства разом із заступником міського голови Любов’ю Олегівною Ткачовою відвідали всі школи і вручили директорам підручник «Культура взаємин», бібліотекарям – набір моїх книг, а першокласникам – книгу «Невигадані історії». Об’їхати всі сільські школи, на жаль, складно, тому ми радо відгукнулися на пропозицію заступника голови райдержадміністрації Юрія Волкова вручити ці подарунки представникам освітніх закладів району на святкування Дня учителя, а вже вони на місцях від нашого імені передадуть книги першокласникам.

- Чого насамперед чекаєте від цієї акції?

- Появи нових традицій у місті й районі. Наприклад, поновлення інтересу до читання та до диспутів. І не тільки у юних та молодих, а і в середовищі пенсіонерів.

 Розмову вела Людмила Поліщук


Варто відзначити, що аналогічна акція пройшла і в місті Біла Церква та Білоцерківському районі. Активісти громадської організації "Світло" подарували книгу Е.А. Піньковської "Невигадані історії" першокласникам Білоцерківської загальноосвітньої школи №20, Шкарівської ЗОШ, Маловільшанської ЗОШ, Томилівської ЗОШ. Підручник "Культура взаємин" та комплекти книг були подаровані директорам та бібліотекам означених закладів, а також дитячого оздоровчого центру "Шанс" і реабілітаційного центру дітей "Злагода".

Додати коментар

Захисний код
Оновити